Skip links

Hiser Danışmanlığı

Hiser Danışmanlığı

HİSER projesi: 5448 sayılı Kararın 3 üncü maddesinde tanımlanan Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Artırılması Projesini

İşbirliği kuruluşlarının, sağlık veya spor turizmi sektörlerinde faaliyet gösteren yararlanıcıların yer aldığı projeleri için “HİSER Projesi Onay Başvuru Belgeleri (EK19)” ile birlikte Genel Müdürlüğe başvuru yapması ve onay alması gerekir.

Genel Müdürlük proje başvurularını, ihracat stratejisi ve politikaları çerçevesinde içerik, amaca uygunluk, bütçe ve işbirliği kuruluşunun proje yönetim kapasitesi açısından değerlendirerek sonuçlandırır.

Söz konusu değerlendirmeyi müteakip Genel Müdürlük, proje üzerinde işbirliği kuruluşu ile görüşmeler gerçekleştirebilir, bu görüşme ve değerlendirmeler sonucunda projeyi onaylayabilir, projeye ilişkin değişiklik ve geliştirme önerilerinde bulunabilir veya projeyi reddedebilir.

Değerlendirme sonucu, proje sahibi işbirliği kuruluşuna bildirilir. Projenin onaylanması halinde işbirliği kuruluşu, söz konusu bildirimi müteakip projeyi yürütmeye başlayabilir. Projenin 36 (otuz altı) aylık süresinin hesaplanmasında, proje kapsamındaki herhangi bir faaliyet için Genel Müdürlükçe verilen ilk ön onay tarihi esas alınır.

İşbirliği kuruluşu, diğer bir işbirliği kuruluşu ile birlikte ortak proje başvurusunda bulunabilir. Projede başvuru sahibi işbirliği kuruluşunun ve varsa projede ortak olarak yer alan işbirliği kuruluşunun üyeleri yer alabilir.

Bir HİSER Projesinde en az 8 (sekiz) yararlanıcının yer alması gerekir.

Bir proje yazmak, yönetmek, uygulamak, tüm bunlar bizim işimiz.

Hiser Danışmanlığı için arayınız.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

mint@medicalinturkiye.com

0549 736 46 04