Skip links
VAJİNA BEYAZLATMA

Vajina beyazlatma, çeşitli nedenlerle rengi kararabilen vajina bölgesinin lazer yöntemi kullanılarak renginin açılması işlemidir. Vajina da oluşan kararma estetik açıdan rahatsız edici ve kötü bir görüntüye neden olur. Vajina beyazlatma yöntemi ile bölge de ki kararmaların önüne geçilir.

Genital bölgede kararma genetik olabileceği gibi sonradan da meydana gelebilmektedir. Sonradan oluşan kararmanın başlıca nedenleri şu şekildedir;

  • Yanlış epilasyon uygulamaları
  • Hormanal değişimler
  • Sıcak ağda
  • Sürekli jilet kullanımı
  • Östrojen hormonunda artış
  • Hamilelik

Vajina Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Vajina beyazlatma lazer yöntemi kullanılarak yapılan ortalama 20-25 dakika süren basit bir işlemdir. İşlem öncesinde lazer uygulanacak bölgeye krem ve lokal anestezi losyonları sürülerek acıyı en aza indirmek hedeflenir. Genelde tek seyans olarak planlanan bu işlem esmer kadınlarda veya kararmanın aşırı derece de ilerlediği durumlarda işlem 2-3 seans sürebilmektedir.

Lazer işleminin ardından bölge ilk etapta koyulaşır ardından ölü deriden kurtulan bölgede parlak bir cilt oluşumu sağlanır. İşlem dâhilinde vajinada yer alan vajina girişi, iç-dış dudak, anal bölgenin tamamı beyazlatılabilmektedir.

İşlem Sonrası

Lazer işlemi ile birlikte cildin en üst bölgesinde yer alan epidermis tabakası soyulur ve tabaka altında yer alan parlak cilt açığa çıkmış olur.  

İşlem sonrasında hasta gündelik hayatına devam edebilir. Hastanın doktor tarafından verilen kremleri 1 hafta boyunca kullanması gerekmektedir. İşlemin ardından bölgenin 48 saat boyunca kuru tutulması önem taşımaktadır. Hasta işlem sonrası adımlara dikkat ettiği takdirde ortalama 10 gün içerisinde tam iyileşme gerçekleşir.

Vajina beyazlatma işlemi uzman doktorlar tarafından gerçekleştirildiğinde oldukça güvenilir bir işlemdir. Lazer uygulamasının yumurtalıklara, rahme, rahim ağzına herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04