Skip links
PENİS PROTEZİ (MUTLULUK ÇUBUĞU)

Depresyon, alkol ve sigara bağımlılığı, eş reddi, psikojenik nedenler, yaşlanma, diyabet gibi sebepler erkeklerde  sertleşme sorunu oluşmasına sebep olabilmektedir.

Mutluluk çubuğu olarak da bilinen penis protezi sertleşme sorununu ortadan kaldırmak için kullanılan bir cerrahi yöntemdir. Doğal ve tıbbi tedavilere cevap verilmediği takdirde tercih edilir. Kalıcı ve kesin bir çözüm sunar.

Penis protezi kullananların %90-95’i eski cinsel hayatlarına dönmekten duydukları memnuniyeti ifade etmişlerdir

3 çeşit mutluluk çubuğu vardır:

  • Tek parçalı bükülebilir mutluluk çubuğu: Bu protez çeşidinde, penis sürekli erekte haldedir. Gerektiğinde 135 derece bükülme özelliği vardır. Elle dik hale getirilebilir ya da bükülebilir.
  • İki parçalı yarı sert mutluluk çubuğu: Bu protez çeşidinde, testis torbalarına pompa yerleştirilir. İlişkiye girileceği zaman protezler şişirilir.  
  • Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu: Bu protez çeşidinde, diğer protezlerden farklı olarak içinde sıvı bulunan rezervuar parçası vardır. Pompa, silindir ve rezervuar olmak üzere 3 parçadan oluşur. Rezervuar karın içi boşluğuna yerleştirilir. Pompadaki söndürme tuşuyla ereksiyon sonlandırılır.

Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu ilişki sırasında tam sertliği sağlamakla birlikte en çok memnun kalınan ve en doğal görüntülü yöntemdir. Enine genişleyen ve enine-boyuna genişleyen olmak üzere iki çeşidi vardır.  

Ameliyat Öncesi

Uzman hekimin muayene ve onayından sonra operasyon sürecine girilir. Hangi tür mutluluk çubuğunun kullanılacağına hastanın durumuna göre karar verilir.

Ameliyat

Mutluluk çubuğu takma ameliyatı anestezi altında yapılan bir işlemdir. Dolayısıyla hasta hiçbir acı hissetmez. Silindirlerin yerleştirilebilmesi için penis içindeki kanallar dilatatör yardımıyla boşaltılır. Bu ameliyatta vücuttan herhangi bir doku çıkarılmaz. Torba testis torbasına, rezervuar ise karın bölgesine yerleştirilir.

Ameliyat yaklaşık 1-1.5 saat sürer.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasında hasta 1 gece hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir. 6-8 hafta boyunca protezin kullanılmaması ve cinsel ilişki, mastürbasyondan uzak durulması gerekmektedir. Ameliyattan sonra ağrı oluşması durumunda doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılabilir.

Mutluluk çubuğu ameliyatı zevk almanızı, boşalmanızı ve çocuk sahibi olmanızı engellemez.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04