Skip links
ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ

Çarpık bacak, alt bacak bölgesinde yağ dağılımının düzensizliğinden dolayı ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Bacaklarda orantısız, estetik olmayan bir görüntüye neden olan bu rahatsızlık çarpık bacak estetiği ile ortadan kaldırılabilir.

Kadınlarda biçimli estetik bir bacak görünümü için tercih edilen çarpık bacak estetiği erkeklerde ise güçlü kaslı bir bacak görünümü için tercih edilmektedir. Çarpık bacak estetiğinde kemiklere müdahale yapılmamaktadır.

TEDAVİ

Çarpık bacak estetiğinde yağ enjeksiyonu ve silikon implant (protez) olmak üzere tercih edilen iki yöntem bulunmaktadır.

  • Yağ Enjeksiyonu ile Çarpık Bacak Estetiği: Bu yöntemde üst bacaktan alınan yağlar belli işlemlerden geçirilerek baldırın iç kısmına isteğe uygun olarak enjekte edilmektedir.
  • Silikon İmplant( Protez) ile Çarpık Bacak Estetiği: Hastanın vücudu yağ alımına uygun olmadığı zamanlarda tercih edilen tedavi yöntemidir. Zayıf olan kişilerde kullanılmaktadır. Diz altında dizin iç kas dokusu üzerine ufak bir kesi ile silikon implantlar yerleştirilir. Çarpık bacak estetiğinde kullanılan implantlar göğüs estetiğinde kullanılan implantlar benzer yapıdadır.

Çarpık bacak estetiği kolay bir cerrahi müdahale yöntemidir. Ortalama bir operasyon süreci 1 ila 1.5 saat arasındadır. Operasyon esnasında genel olarak lokal anestesi tercih edilmektedir. Ancak çarpık bacak estetiğinin liposuction ile birleştirilmesi durumunda genel anestezi de kullanılabilir.

Çarpık Bacak Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci

Çarpık bacak estetiğinin ardından hastanın aynı gün taburcu olması mümkündür. Ameliyat sonrasında bölgede devamlı artan şişlikler görülebilir bu şişlikler ameliyattan 1 hafta sonra kaybolmaktadırlar.

Çarpık bacak estetiği sonrasında hastaların 1-2 hafta uzun süreli ayakta kalmaları önerilmemektedir. Ameliyat sonrasında hastanın 1-1,5 ay kadar spordan uzak durulması gerekmektedir. Çarpık bacak estetiği sonrasında hastanın 2-3 hafta korse ve varis çorabı giymesi önerilir.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04