Skip links
Monsplasti – Pubis Estetiği

Pubis estetiği, kasığın hemen alt bölgesinde yer alan yüksek üzeri kıllı bölüm olan mons pubis bölgesinin inceltilmesi işlemidir. Bu bölgede ki şişkinlik, taşma bölgede kötü bir görünüme neden olur. Buna ek olarak mayo veya bikini giyme sonrasında belirgin hale gelen bu görünüm şikâyetlere yol açabilir.

Yaşlanma, kilo alıp verme, yağ dokularının yapısı gibi nedenlerle oluşabilen bu rahatsızlık kişilerde özgüven, cinsel partnerden utanma gibi problemlere neden olabilir.

Pubis Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Pubis bölgesinde oluşan fazla dokunun alınması işlemi olan pubis estetiğinin diğer adı monsplastidir. Bölgede oluşan fazla dokunun miktarına göre çeşitli tedavi yöntemleri uygulamak mümkündür.

Pubis Estetiğinde en çok tercih edilen yöntemler şu şekildedir;

  1. Liposuction: Pubis üzerindeki yağ dokusunun liposuciton işlemi ile küçültülmesi işlemedir. Bölgede ki fazla yağın alınması ile pubis tümseği de incelmiş olur.
  2. Lipoliz: Pubis üzerindeki cilt altı kısmına yapılan bazı enjeksiyonlar ile cilt yağının eritilmesi işlemidir. Ağrısız ve cerrahi müdahale gerektirmediği için oldukça basit bir işlemdir.
  3. Cerrahi İşlem: Pubis bölgesindeki yağ dokusunun fazla olduğu durumlarda katmanın alınması ve bölgenin düzleştirilmesi için cerrahi işleme başvurulur. Bu işlem mini bir karın germe işlemi gibi düşünülebilir.

Pubis Estetiği Sonrası

Mons pubis bölgesinin küçültülme işlemi olan pubis estiği günü birlik bir işlemdir. İşlem sonrası hastanın hastane de kalmasına gerek yoktur. Hastalar işlem ardından 4-5 saat müşahede altında tutulur. İşlem sonrasında yağ alınan bölgeye devamlı pansuman yapılması büyük önem taşımaktadır.

İşlem sonrasında oluşan ödem ve morluklar geçicidir. İşlem sonrasında 1 hafta cinsel ilişkiden uzak durmak gerekmektedir. Hastanın tamamen iyileşmesi ortalama 1 ay sürer.

Hastanın taburcu olmasının ardından doktor önerisiyle ağrı kesici ve antibiyotik kullanmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04