Skip links
VAJİNA ESTETİĞİ

Vajina estetiği kozmetik jinekolojinin özel bir alanıdır. Genital bölgede yapılan vajina estetiği işlemleri; genital bölge estetiği, genital estetik terimleriyle de ifade edilebilir. Genital bölgede yapılan estetikler çoğu zaman bölgeye estetik bir görünüm kazandırma amacıyla yapılırken bazı durumlarda işlevsel bozuklukların giderilmesi içinde tercih edilmektedir.

Genital bölgenin dış alanının estetik açıdan düzeltilmesi anlamına gelen vajina estetiği, çoğunlukla konunun uzmanları kadın doğum uzmanları yani jinekologlar tarafından gerçekleştirilir. Vajina estetiğinin yaygınlaşmasıyla beraber plastik cerrahlarda vajina estetiği operasyonlarını uygulamaya başlamışlardır. Bu konuda hekimin hangi alanda olduğundan çok uzman hekim statüsünde olması büyük önem taşımaktadır.

Vajina estetiği işlemleri sadece ameliyat yöntemi ile gerçekleştirilmemektedir. Teknolojinin gelişmesi bu işlemlerin birçoğunun lazer yöntemleri ile gerçekleştirilmesini mümkün kılmıştır. Ameliyatsız estetik tabiri ile anılan lazer teknolojileri bu işlemlere olan ilgiyi de arttırmıştır.

Günümüzde en çok tercih edilen vajina estetiği tedavi türleri şunlardır;

  • Vajina Daraltma – Vajinoplasti
  • İç Dudak estetiği – Labioplasti
  • Kliteroplasti – Klitoris Küçültme Ameliyatı
  • Monsplasti -Pubis Estetiği
  • Vajina beyazlatma

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04