Skip links
PENİS KALINLAŞTIRMA

Penis kalınlaştırma, penis büyütme ameliyatı kapsamına giren bir penis plasti işlemidir. Genel olarak psikolojik nedenlerden ötürü gerçekleştirilen bu işlem ereksiyon halinde ki penisin çevresinin genişlemesi için yapılır.  Penis kalınlığı kişiden kişiye çeşitlilik gösterebilmektedir ancak ortalama bir penis ereksiyon halindeyken ortalama 10-11 cm’dir. Bu uzunluğun altında kalan penisler küçük kabul edilir.

Penis Kalınlaştırma İşlemi

Penis kalınlaştırma işlemi yağ enjeksiyonu, doku transferi ve dolgu maddeleri ile gerçekleştirilebilir. Günümüzde en sık tercih edilen yöntem yağ enjeksiyonu yöntemidir.

Yağ Enjeksiyonu Yöntemi: Bu işlem kapsamında uygun bölgeden alınan yağ dokusu penis cildinin altına iğne yardımı ile enjekte edilir. İşlem esnasında baş kısmına (glans) yağ enjeksiyonu gerçekleştirilmez.

Yağ enjeksiyonunun simetrik bir biçimde yapılması büyük önem taşımaktadır. Yağ enjeksiyonu işlemi sedasyon anestezi tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Ortalama 1,5 saat süren işlemde kişi ağrı ve acı hissetmez.

Kalınlaştırma işlemi kapsamında aktarılan yağların bir kısmı zaman içerisinde erir. Geri kalan kısım ise kalıcı olarak bölgede kalmaktadır.

Dolgu Transferi İle Kalınlaştırma: Özel doku maddesinin bölgenin kalınlaşması adına penise enjekte edilmesidir. Dolgu maddesine göre kalıcı ya da geçici olabilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Doku Transferi İle Kalınlaştırma:  Hastanın kendi vücudundan alınan dokuların cinsel organda uygun bölgelere aktarılması işlemidir. Bazen lokal bazen genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Penis kalınlaştırma işleminde en çok tercih edilen yöntem yağ enjeksiyonu yöntemi olsa da bazı durumlarda doktor kararı ile diğer yöntemlerde uygulanabilir.

İşlem Sonrası

Penis kalınlaştırma işleminin ardından hastalar günlük hayatlarına problemsiz bir şekilde devam edebilmektedirler. İşlemin ardından bölgede herhangi bir iz kalmaz. Enjeksiyonun ardından ilk günlerde ereksiyonu önlemek adına bölgeye özel bir sargı uygulanır. Bu sargı 4-5 gün içerisinde çıkarılır.

İşlemden ortalama 15 gün sonra bölgede ki şişlik ve gerginlik üst düzeye ulaşır. Bunun ardından bölge normalleşmeye başlar. Penis kalınlaştırma işleminden 1 ay sonra penis tamamen düzelir ve tam iyileşme gerçekleşir. Bu 1 ay içerisinde cinsel ilişkiden uzak durulması gerekir. İşlemden 6 ay sonra net sonuçlar elde edilmiş olur.

Penis kalınlaştırma işlemi bölgede ereksiyon oluşumu ve his kaybına neden olmaz. Aksine bu işlem cinsel hazzın arttırılması ve psikolojik olarak özgüvenin yerine gelmesinde oldukça faydası vardır.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04