Skip links
UYLUK GERME ( ÜST BACAK GERME)

Uyluk germe ameliyatı, uyluk olarak bilinen üst bacak bölgesinin çeşitli yöntemlerle gerilmesi işlemidir. Yaşlanma, aşırı kilo alıp verme gibi nedenlerde dolayı ortaya çıkan sarkmaları ortadan kaldırmak için yapılan uyluk germe işlemi ile bacakların üst ve iç tarafında oluşan deri bolluğu ve yağlanma giderilir. Uyluk germe işlemi sayesinde üst bacakta estetik ve fonksiyonel bir görünüm elde edilir.

TEDAVİ

Uyluk germe işlemi öncesinde özel olarak bir hazırlık aşaması bulunmamaktadır. Ancak her cerrahi müdahale öncesinde olduğu gibi bu işlem öncesinde de hastanın varsa sigara ve alkol tüketimine ara vermesi, kan sulandırıcı ilaçları bırakması gerekmektedir.

Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Ortalama bir uyluk germe ameliyatı 2-3 saat arasında sürmektedir. Uyluk germe işleminde hastanın uyluk bölgesinde bulunan fazla deri veya yağ çıkarılmaktadır.

Uyluk germe ameliyatının ardından hastanın 1 gece hastanede kalması gerekmektedir. Bu ameliyatın ardından aynı gün yürümek mümkündür. Hastada ameliyat sonrasında yoğun bir ağrı oluşmamaktadır. Mevcut ağrılar hafif ağrı kesiciler ile önlenebilir.
Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Uyluk germe ameliyatının ardından hastanın 1 gece hastanede kalması gerekmektedir. Bu ameliyatın ardından aynı gün yürümek mümkündür. Hastada ameliyat sonrasında yoğun bir ağrı oluşmamaktadır. Mevcut ağrılar hafif ağrı kesiciler ile önlenebilir.Hasta ameliyatın ardından 1 hafta sonra hafif tempolu yürüyüşlere başlayabilir ve iş hayatına dönebilir.  Hasta uyluk germe ameliyatından sonra 4 hafta boyunca ağır iler yapmaktan kaçınmalıdır.

Uyluk germe ameliyatı aşırı kilo kaybı ve kilo alımı olmadığı durumlarda ömür boyu kalıcılığını koruyan bir kozmetik cerrahi işlemdir. Hastanın hayat kalitesini arttıran bu operasyon ile üst bacak bölgesine estetik bir görünüm kazandırmak mümkün hale gelmiştir.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04