Skip links
PENİS UZATMA

Penis uzatma işlemi penis boyundan memnun olmayan erkeklerin sıkça tercih ettiği bir estetik cerrahi işlemidir. Bu işlem cerrahi operasyon engeli olmayan her yetişkin erkeğe uygulanabilmektedir. Penis uzatma ameliyatları penis büyütme ameliyatlarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir ve söz konusu işlemle tatmin verici olmayan kısa penis problemi ortadan kaldırılır.

Penis Kısalığının Nedenleri

Erkeklerde penis kısalığı birçok nedenden ötürü olabilmektedir. Penis kısalığının başlıca nedenleri şu şekildedir;

  • İdeal kilonun üzerinde olmak
  • Penis dokusunda hasar oluşumu
  • Hormanal nedenler
  • Kromozom bozuklukları

 

Penis Uzatma İşlemi

Bu işlem genel anestezi altında ve ameliyathane ortamında gerçekleştirilen cerrahi bir işlemdir. Penisin işlevselliğini arttırma amacıyla uygulanan bu işlem  penisin kasık ile birleştiği Ligamentin kesilmesi ve bir kısmının dışarı çıkarılması ile gerçekleştirilir. Ortalama bir penis uzatma işlemi 1-2 saat arasında tamamlanmaktadır.


Penis uzatma ameliyatı kasık bölgesine kesi atılarak uygulanmaktadır. Bu işlemin ardından bölgede ufak bir kesi izi kalsa da bu izin cerrahi yöntemlerle ortadan kaldırılması mümkündür. Penis uzatma ameliyatı ile penisin 2-4 cm arasında uzamasını sağlamak mümkündür.

Penis uzatma işlemini bir başka penis büyütme işlemi olan penis kalınlaştırma işlemi ile eş zamanlı olarak gerçekleştirmek mümkündür.

İşlem Sonrası

Penis uzatma ameliyatının ardından gerekli durumlarda hastanın 1 gün gözetim altında tutulması gerekebilir. Ertesi gün yapılacak kontrollerde gerekli pansumanlar yapılır. Bölgeye uygulanan sargının en az 24 saat tutulması gerekmektedir. Ameliyat sonrası oluşabilecek ağrıların önlenmesi adına doktor tavsiyesi ile ağrı kesici kullanılabilir.

Ameliyatın ardından bölgenin bakımı hassasiyetle yapılmalıdır. İşlemin ardından 4 hafta kadar cinsel ilişkiden uzak durulması bölgenin tam olarak iyileşmesi adına büyük önem taşımaktadır.

Penis uzatma ameliyatı günlük hayatı etkilemeyen, basit bir cerrahi işlemdir. Bu işlemin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04