Skip links
MEME BÜYÜTME ( MEME İMPLANTI)

Meme büyütme operasyonu, kişinin göğüslerinden memnun olmadığı durumlarda göğüslere dolgun ve canlı bir görünümünü tekrar kazandırmak için uygulanan işleme verilen isimdir.  Göğüsler ilerleyen yaş, emzirme, kilo alıp verme gibi durumlardan etkilenerek dolgun ve canlı görünümlerini zaman içerisinde kaybederler. Bu durum kişilerde mutsuzluk, özgüven kaybı, kendini beğenmeme gibi durumlara neden olabilir. Ancak günümüzde meme implantı tedavisi ile memelerin şekil ve boyutlarının düzeltilmesi mümkündür. Bu sayede kişinin hayalinde ki görünüme kavuşması mümkün hale gelir. Ayrıca meme implantı kişilerin özgüveninin tekrar yerine gelmesinde önemli rol oynamaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatı

Göğüsün arkasına yerleştirilen meme protezleri ile göğüs çevresi ölçümleri bir veya birkaç sutyen ölçüsü şeklinde arttırabilir. 

Hastanın beklentileri ışığında; hastanın ameliyat için uygun bir aday olup olmadığı, konulacak protezin tipi ve büyüklüğü, bu protezin yerleştirileceği plan ve yapılması planlanan kesinin yerine karar verilir. Eğer meme küçüklüğü ile birlikte sarkıklıkta varsa meme protezi ile göğüsler büyütülürken aynı anda meme dikleştirme ve toparlama da yapılır.

  • Yuvarlak
  • Damla şekilli protezler

 

Protezlerin yüzeyleri düz ve pürtüklü olabilir. Göğüs büyütme ameliyatında protezi yerleştirmek için kullanılan kesi yerleri:

  • Meme başı
  • Meme altı çizgisi
  • Koltuk altıdır.

Protezler ya meme dokusunun altına ya da kas dokusunun arkasına konulabilir. 

Meme ameliyatları için genel anestezi tercih edilmektedir. Yaklaşık 1.5 – 2 saat sürmektedir. Ameliyattan sonra küçük bir pansuman yapılır ve hastaya sütyen giydirilir. Çoğu meme büyütme ameliyatı sonrasında hasta aynı günün akşamında evine gidebilmektedir. Bu hem anestezinin hem de cerrahi olarak bu işlemlerin çok daha kolay uygulanabilirliğinin bir sonucudur.  Elbetteki silikon protezle meme büyütmenin bir ameliyat olduğu,  yaşanabilecek komplikasyonların varlığı,  bu ameliyatın bir iyileşme süreci olduğu ve bu iyileşme sürecinin kişiden kişiye göre farklılıklar gösterebileceği unutulmamalıdır. Her estetik cerrahi işlemde olduğu gibi bu ameliyatta da hasta hekim ilişkisinin karşılıklı güvene dayalı olarak kurulması esastır.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04