Skip links
POPO ESTETİĞİ

Popo estetiği, ideal formunu kaybetmiş poponun çeşitli yöntemlerle yeniden forma kavuşmasıdır. Popo büyütme, popo kaldırma, brezilya poposu olarak da bilinen bu işlem ile popoya canlı ve dolgun bir görünüm kazandırılmaktadır.

En yaygın ismiyle Brezilya poposu Brazilian Butt Lift (BBL) olarak bilinen bu estetik cerrahi işleminde popo bölgesine yağ enjekte edilerek bölge estetik bir görünüme kavuşturulur. Enjekte edilen yağlar çoğu zaman liposuction yöntemi ile hastanın vücudundan alınmaktadır. Hastadan yağ alınamayan durumlarda kalça implantı ve dolgu yöntemi de tercih edilebilir.

POPO ESTETİĞİ İŞLEMİ

Ameliyat Öncesi

Operasyon öncesi ve sonrası süreç en az operasyonun kendisi kadar önemlidir. Brezilya popo kaldırma işleminde hastanın ayrıca bir şey yapmasına gerek yoktur. Ameliyat öncesinde hastanın muayeneye bulguları işleme uygun olmalıdır.

Her cerrahi müdahale işleminin öncesinde olduğu gibi popo kaldırma estetiğinde de hastanın kendisine dikkat etmesi gerekmektedir. İşlem öncesinde varsa sigara ve alkol tüketimi sınırlandırılmalı, dengeli beslenmeye dikkat edilmeli ve küçük egzersizlerle ameliyata hazırlık yapılması önerilmektedir.

Brezilya popo kaldırma tek seans ve birkaç saat içerisinde gerçekleştirilebilen kolay bir işlemdir. Genel anestezi kullanılarak yapılan bu işlemde öncelikli hastanın karın, bel, kalça gibi bölgelerinde ki istenmeyen yağlar liposuction yöntemi ile alınır. Alınan bu yağlar popo bölgesinde çeşitli yerlere enjekte edilir.

Kişinin vücudunda fazla yağ bulunmuyorsa bu işlem için silikon protezler veya kalça implantı kullanılmaktadır. Kalça kaldırma işleminde kullanılan kalça implantları kalça çevresine yapılan bir kesi ile kalça kısmına yerleştirilir. Özel durumlarda daha iyi konturlar elde etmek ve kalça implantlarının hissini azaltmak için kalça implantı ve yağ enjeksiyonu yöntemi bir arada kullanım mümkündür.

Ameliyat Sonrası Süreç

İşlem sonrasında oluşabilecek komplikasyonların takip edilmesi için hastanın 1 gün hastanede yatması gerekmektedir. Bu dönemde bölgede kızarma ve ödem toplama gibi etkiler görülebilir. Sıvı atımı için kullanılan drenler işlemden 3 gün sonra alınır. Ardından hastaya giydirilen korse ile poponun istenilen şekli alması sağlanır. Ayrıca bu korse ameliyat sonrasında izlerin kaybolmasını da kolaylaştırmaktadır.

Brezilya popo kaldırma işleminin ardından kişiler 7 gün içerisinde normal hayatlarına dönebilmektedirler. 1 haftanın ardından bölgeyi zorlamayacak şekilde hafif egzersizler yapılabilir. Ameliyatın ardından 1 hafta cinsel ilişkiden kaçınılması gerekmektedir. Bu süreç haricinde Brezilya Popo Estetiği cinsel hayatı etkilememektedir. Ameliyat sonrası ilk dönemde bölgeyi sıkacak türden dar kıyafetlerin giyilmemesi gerekmektedir. İşlemden 1 ay sonra birey dar elbise ve kot tarzı kıyafetler giyebilmektedir.

Yaygın olan yanılgının aksine oturma veya uyku pozisyonunun popo şeklinde bir etkisi yoktur. Ameliyattan ortalama 1 hafta sonra kişi poposunun üzerine oturabilir ve sırt üstü pozisyonda uyuyabilmektedir.

Brezilya popo kaldırma işleminden 3 ay sonra tam iyileşme gerçekleşmedir. Tüm uyarılar dikkate alındığı takdirde süreç başarılı bir şekilde ilerler.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04