Skip links
PENİS EĞRİLİĞİ

Penis eğriliği ameliyatı, doğuştan ya da sonradan gelişen penis eğriliği probleminin giderilmesi amacı ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Doğuştan oluşan penis eğriliği mutlaka cerrahi müdahale gerektiren ve erken yaşta yapılması gerekilen bir işlemdir. Sonradan çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilen penis eğriliği rahatsızlığına Peyronie adı verilmektedir. Gözle görülebilir bir rahatsızlık olan penis eğriliği, ereksiyon sırasında ağrı, cinsel hayatta tatminsizlik gibi birçok olumsuz etkilere sahiptir.

Penis Eğriliği Ameliyatı

Penis eğriliğinin tedavisinde erken tanı oldukça önemlidir. İlaç tedavisi ile düzelmenin mümkün olmadığı durumlarda cerrahi işlem uygulanmaktadır. Rahatsızlık 1 yıldan uzun süredir görülüyorsa ameliyatın zamanına doktor tarafından karar verilir.

Penis eğiriliği ameliyatı öncesinde hastanın ereksiyon halinde çekilmiş penis fotoğraflarına bakılarak ne tür bir işlem gerçekleştirileceğine karar verilir. Ameliyat esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına hastanın genel sağlık muayenesi ve bir takım testlere girmesine ihtiyaç duyulabilir.

Penis eğriliği ameliyatı hastane ortamında ve genel anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Bazı durumlarda lokal ve bölgesel anestezi de tercih edilebilir. Bir penis ameliyatı ortalama 1-2 saat sürmektedir. 

Cerrahi işlem kapsamında penis üzerinde bulunan eski sünnet hattından penis cildi sıyrılır. Ameliyat esnasında penisin ereksiyon haline getirilmesi ile eğrilik tespit edilir ve mevcut eğrilik dikişler ile düzeltilir. Bu işlemin ardından kontrol sağlanarak ameliyat sonlandırılır.

Ameliyat Sonrası

Penis eğriliği ameliyatı sonrasında hasta birkaç saat gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edilebilir. Taburcu işleminin ardından hastanın pansuman ve kontrol için 1-2 kare muayeneye gelmesi gerekmektedir.

İşlem sonrasında bölge yoğun bir ağrı olmaz anca gece sertleşme durumda ağrı oluşabilir. Ameliyat sonrasında hasta gündelik hayatına devam edebilir. Tam iyileşme için bölgenin kuru ve temiz tutulması büyük önem taşımaktadır. Penis eğriliği düzeltme işleminin ardından 6 hafta cinsel ilişkiden uzak durulması gerekilmektedir.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04