Skip links
Kliteroplasti – Klitoris Küçültme Ameliyatı

Kliteroplasti, vajinanın üst kısmında yer alan klitoris bölgesine yapılan kısa bir cerrahi işlemdir. Vajinanın üst kısmında yer alan ve kadınların orgazma ulaşmasında etkili rol oynayan klitoris oldukça hassas bir yapıya sahiptir.  

Hormonal bozukluklar, yaşlanma, aşırı alkol ve sigara tüketimi gibi unsurlar bölgede fazla deri oluşumuna neden olabilir. Klitorisin etrafını çevreleyen sarkık ve fazla deriyi alma işlemi olan kliteroplasti ile hem bölgede estetik bir görünüm elde edilir hem de kadının ilişki sırasında almış olduğu cinsel haz arttırılmış olur.

Genellikle Labioplasti ve vajinoplasti gibi popüler genital estetik ameliyatları ile eş zamanlı olarak yapılan Kliteroplasti oldukça basit bir müdahaledir. Bu basit işlem sayesinde bölgede ki cilt deformeleri giderilir ve klitos daha rahat uyarılabilir hale gelir.

Tedavi

Genel olarak sınırlı uyuşturma altında gerçekleştirilen Klitoris küçültme operasyonu işlemi gerek duyulduğu zamanlarda genel anestezi altında da yapılması mümkündür. Ortalama 30 dakika kadar süren kliteroplasti işlemi 18 yaş üzeri kadınlarda uygulanabilmektedir.

Oldukça hassas bir işlem olan kliteroplasti işleminde klitos bölgesinde ki dokulara zarar vermeden işlemi gerçekleştirmek büyük önem taşımaktadır.

Tedavi kapsamında klitos bölgesinde ki fazladan deri alınarak bölgenin baş kısmı açığa çıkartılır ve belirgin hale gelir.

Tedavi Sonrası

Kliteroplasti sonrasında tam iyileşme süreci ortalama 4-6 haftadır. Tam iyileşme gerçekleşmeden cinsel ilişkiye girilmemeli bölgeyi zorlayıcı hareketlerden kaçınılmalıdır. Genital bölge kuru ve temiz tutulmalı işlem sonrasında ilk 2 hafta suana, küvet, hamam gibi alanlardan uzak durulmalıdır.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04