Skip links

SADECE TÜRKİYE’DE

SADECE TÜRKİYE’DE
Türkiye’nin doğal güzellikleri arasında yer alan kaplıcalar, ılıcalar, termal sular görenleri sadece büyülemekle kalmayıp aynı zamanda çeşitli rahatsızların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Türkiye’de gezerken aynı zamanda şifa bulabileceğiniz, eşsiz güzellikteki bazı yerlere aşağıda yer verilmiştir.

ÇANKIRI TUZ MAĞARASI

Tuz terapisi olarak bilinen Haloterapi’ye Çankırı ilimizde bulunan Tuz mağarasına giderek ulaşmak mümkündür. Tuz mağarası içerdiği negatif iyonlar sayesinde akciğerin derinliklerinde antibakteriyel ve antimikrobiyel özellikler göstermektedir.

Başta solunum yolu rahatsızlıkları olmak üzere uyku bozukluğu, depresyon, cilt rahatsızlıkları ve gribe çok iyi geldiği bilinmektedir.

DOKTOR BALIKLAR

Sivas’ın Kangal ilçesinde bulunan 37 derece sıcaklıktaki suda binlerce doktor balık yaşamaktadır. Bu balıklar sivilce ve yara kabuklarını yiyerek kaplıca suyunun deriyle olan temasını arttırmaktadır.

Kaplıcanın aşağıdaki rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.

  • Romatizma
  • Kırık/çıkık
  • Böbrek Hastalıkları
  • Sedef
  • Deri Hastalıkları

 

ÇEŞME ILICASI

58 derece sıcaklıktaki Çeşme Ilıcası İzmir’de bulunmaktadır. Sodyum, potasyum klorür, magnezyum klorür açısından zengin olan ılıca, romatizma, metabolizma bozuklukları, cilt rahatsızlıkları, gut, karaciğer hastalıkları, idrar yolları rahatsızlıklarına şifa olmaktadır. 

KARAHAYIT KAPLICASI

Denizli’de bulunan Karahayıt Kaplıcası 60 derece sıcaklıkta ve kendine özgü kırmızı renktedir. Şifalı termal suyu ve termal çamuru çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

İçme kürleri sindirim sistemi rahatsızlıklarına, kilo problemlerine ve diabete şifa olmaktadır. Banyo kürleri ise dolaşım sistemi rahatsızlıkları, astım, bronşit, tansiyon, romatizma rahatsızlıklarında etkilidir.

Ayrıca çamur banyosunun kırışıklıklara, cilt çatlaklarına, selülitlere ve akneli ciltlere çok iyi geldiği bilinmektedir.

PAMUKKALE TRAVERTENLERİ

Kalsiyum Hidrokarbonat açısından zengin olan Pamukkale termal sularının sıcaklığı 35-100 derece arasında değişmektedir. Bu suların romatizmal hastalıklara, yüksek tansiyona, eklem kireçlenmelerine, kalp ve damar hastalıklarına, cilde iyi geldiği bilinmektedir.

Antik havuzun yanında bulunan güzellik suyu ise cildi gençleştirmesiyle kadınların uğrak yeri olmuştur.

Türkiye sahip olduğu doğal güzellikleri ve avantajlı coğrafyası ile turizm sektöründe oldukça öne çıkmaktadır. Türkiye’nin sahip olduğu eşsiz doğal güzellikleriyle tanışmak ve aynı zamanda bedensel ve ruhsal sağlığınıza fayda sağlamak isterseniz Türkiye sizler için en doğru nokta olacaktır.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

info@medicalinturkiye.com

0549 736 46 04