Skip links

Sağlık Turizmi Portali web ve mobil uygulamaları

Sağlık Turizmi Portalları; Sağlık Bakanlığımız tarafından ülkemizde yürütülen sağlık turizmi ile ilgili hizmetlerin yurtdışına tanıtımını yapmak, hizmet sunumunu artırabilmek, ülkemizin bu alandaki öncü ülkeler arasındaki yerini güçlendirmek, sağlık turizminden elde edilen ekonomik gelirin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla Sağlık Turizmi Portali web ve mobil uygulamaları geliştirilmiştir.

Söz konusu portalde; hizmet alan, hizmet veren, aracı kuruluş, il admini, portal admini başta olmak üzere çeşitli aktörler bulunmaktadır. Portal en az 4 dilde (İngilizce, Fransızca, Arapça, Rusça) hizmet verecek şekilde geliştirilmiş olup portalden hizmet almak isteyen kişi ayrıca 7/24 ve 6 dilde (İngilizce, Arapça, Rusça, Almanca, Farsça, Fransızca) sunulacak canlı destek hizmetinden de faydalanabilecektir.

Bütün hizmet veren ve aracı kuruluşlar portale veri girişlerini tamamlayıp uygun görülenler sistem üzerinden onaylandıktan sonra portal canlıya alınacaktır. Portale, Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilen tüm Uluslararası Sağlık Turizmi Sağlık Tesisleri’nin ve Uluslararası Sağlık Turizmi Aracı Kuruluşların belli adımları takip ederek veri girişi yapmaları beklenmektedir.

Sağlık Turizmi Portalları
www.healthinturkey.org
TURSAF’ın (Türkiye Sağlık Turizmi Federasyonu) resmi sağlık turizmi portalı
www.medicaltourism.com.tr
EggDonationFriends.com
http://www.doctorinternet.info/
https://fertility.treatmentabroad.com/
https://www.treatmentabroad.com/