Skip links

Sağlık Turizm Acentesi

Ticaret Bakanlığının Sağlık Turizm Teşvikleri genelgesi ile tasnif ettiği asıl görevi yurtdışında bulduğu hastayı dilediği tedavi için Türkiye ye getirmek olan ve hastanın tüm operasyonunu adresten adrese yapan yöneten seyahat ve tıbbi tedavi süreçlerinin organizasyonundan sorumlu işletme olarak tarif edilebilir. Bu konudaki tek tarif Murat IŞIk ın Adan Zye Sağlık Turizm Kitabında yapılan tariftir.
Bir işletmeni sağlık turizm aceantası olarak tarif edilmesi için ana sözleşmesinde sağlık turizm acentası olarak faaliyetleri tarif edilmiş olmalı ve teşvik kapsamın daki acenta olarak tarif edilebilmesi için sağlık kuruluşu ile hasta bakımı konusunda anlaşma yapmış olması gerekmektedir.
Sağlık Turizm Acentası yabancı hastanın adresten alınıp adrese götürülmesi süreçlerini, yurtdışı sigorta şirketleri yada seyahat acentaları ile bu hizmeti birlikte yapabilir.
Ekonomi Bakanalığının 2012 ve 2015 yıllarında çıkardığı teşviklerin muhatıbın doğması için oluşturduğu bu sektörel tasnif aynı zaman da yeni ve popüler bir iş kolu olacaktır.

  1. Sağlık Turizm Acentesi nasıl kurulur
    Sağlık Turizm Acentesi iş planı
    Sağlık Turizm Acentesi medya ve pazarlama planı
    Sağlık Turizm Acentesi teşvikleri
    Sağlık Turizm Acentesi teşvikleri Nasıl Alınır

Konusunda bizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz….