Skip links
SAÇ EKİMİ

Gününüzde kellik ve saç dökülmesi çok yaygın görülen bir durumdur. Çok sık karşılaşılan bu durum genç yaşlı kadın erkek herkesin rahatsızlık duyduğu bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyalleşmede ve özgüven kazanımında büyük öneme sahip olan dış görünüş kelleşme ve saç dökülmesi ile zarar görür. Bu durum bireylerde kendini beğenmeme, asosyalleşme ve öz güvensizleşme gibi problemlere neden olabilmektedir. Saç dökülmesinin beraberinde getirdiği problemlerde son dönemlerde bireyleri saç ekim tedavilerine yönlendirmiştir. Başarı oranının oldukça yüksek olduğu saç ekimi tedavisi ile bireyler kaybettikleri özgüveni ve sosyal hayatı çok rahat bir şekilde geri alabilir duruma gelmişlerdir.

Saç ekimi, saç köklerinin saçsız bölgelere ekilmesini amaçlayan ve kozmetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen tıbbi bir işlemdir. Bu yöntem saç uzatma ilaçları kullanmaya göre daha yüksek bir başarı oranına sahiptir. Saç ekim tedavisi, doğal bir şekilde saçsız kalması, genler veya bir kaza nedeniyle yaşayanların en sık tercih ettiği tedavi yöntemidir.

TEDAVİ

Tedavi sürecinin ilk adımında uzman doktor hastanın durumunu kontrol eder. İlaç kullanan hastalara ameliyattan birkaç gün önce ilacı almayı bırakmaları tavsiye edilmektedir. İşlem öncesi kan dolaşımında aşırı bir artış olmaması için hastaların egzersiz miktarını da azaltmaları gerekir.Kanser hastalarının saç ekimi yaptırmadan önce tedavilerini tamamlamaları gerekmektedir. 

Ameliyat sırasında doktor alınacak saç bölgesini sterilize eder ve hastayı lokal anestezi ile uyuşturur. Erkek ve kadın hastalarda saç ekimi tedavisi çok farklı değildir. Temel fark, karakteristik saçları olan ve hızlı uzama (erkek saçı gibi kısa olmayan) dır.

Saç ekimi tedavisinde genellikle DHI ve FUE tekniği uygulanmaktadır;

  • DHI (Direct Hair Implantation) Saç Ekimi Yöntemi

DHI yöntemi saç ekimi yapılacak olan alan küçükse tercih edilir. Bu yöntemde saçların traş edilmesine gerek yoktur. Cerrah, Choi adlo medikal kalem ile greftleri toplar, yine bu kalem ile herhangi bir kesi olmadan ve kanal açmadan direk olarak greftleri ekim yapılacak alana yerleştirir.  DHI yönteminde uygulama sonrası iyileşme süreci çok daha hızlıdır.

  • FUE adı verilen tedavi yöntemi ise şu şekildedir;

Bu saç ekim yönteminde cerrah başın arkasındaki saçları tıraş eder.  Doktor folikülleri kafa derisinden birer birer çıkarır. Bu işlem, çıkarılan folikülün bulunduğu yerde küçük bir nokta şeklinde bir işaret oluşturulur. Doktor saç derisinde küçük bir delik açar ve alınan folikülü bu deliğe greftler.

Ortalama bir Operasyon 4-8 saat sürmektedir. Gün içeresinde hasta aktivitelerine dönebilir ve doktor hastanın durumuna göre hastayı taburcu edebilir

Hasta Yorumları 🙂

Bize Ulaşın

290 Maryam Springs 260,Courbevoie, Paris

Email: hello@liquid-themes.com

Phone: +47 213 5941 295