Skip links

MİDE BOTOKSU

Mide botoksu uygulaması midenin belirli bölgelerine Botilinum enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Nispeten daha yeni bir yöntem olan mide botoksu ile cerrahi işlemlere gerek kalmadan kilo vermek mümkün hale gelmiştir.

Mide Botoksu Nedir?

Mide botoksu işlemi kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Ancak başarı için hastanın vücut kitle endeksinin 40’tan düşük olması gerekmektedir.

Mide botoksu endoskopik olarak ağızdan girilerek yapılan bir işlemdir. Ortalama olarak 20 dakika süren işlem ile kesi olmadan tedavi gerçekleştirmek mümkün hale gelmiştir.

Bu işlem yalnızca midenin düz kaslarına yönelik gerçekleştirilen bir uygulamadır. Mide botoksunun sinir hücrelerini ve bağırsakların hareketine bir müdahalesi yoktur. Bu nedenle bağırsaklarda tembelliğe neden olmaz.

Mide botoksu işleminin ardından hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur. Uygulama sonrasında 1-3 saatlik dinlenme yeterli olacaktır.

Mide botoksu sonrasında 3-4 gün içerisinde hastada iştah kontrolü sağlanır ve yeme alışkanlıklarında azalma tespit edilir.

Mide Botoksundan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrasında hastanın beslenmesine oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Mide botoksu sonrasında fastfood tarzı gıdalar ve asitli içeceklerin tüketiminin sınırlandırılması gerekmektedir.

Mide botoksu 4-6 ay arasında etkisini kaybeder ve mideden silinir. Bu nedenle vücuda zarar vermez. İşlem sonrasında hasta kendine özel hazırlanan diyet listesine uyması halinde 15-20 kilo verebilir.

Bize Ulaşın

Merak ettikleriniz hakkında daha fazla bilgi için lütfen tüm alanları eksiksiz ve hatasız doldurunuz.

Orhantepe Mah. Alaska Sokak No:11 Kartal İstanbul Turkiye

E-Posta: info@medicalinturkiye.com

Telefon: 549 736 46 04